Foto: LETA

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā no Madonas slimnīcas pārvests kāds 55 gadus vecs vīrietis, kurš, gatavojot krājumus ziemai, nocirtis sev plaukstu, informē slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.

Rokas un plastiskā ķirurģe Nonna Tomiševa norāda, ka slimnīcā bieži nonāk cilvēki, kuri guvuši traumas, strādājot ar cirvi. Tādos gadījumos tipiski, ka cieš tieši kreisā roka.

"Bet šajā gadījumā vīrietis bija izmantojis mehānisko ierīci malkas skaldīšanai, kas viņam amputēja labo plaukstu. Operācija ilga turpat sešas stundas, mums izdevās piešūt un atjaunot visas struktūras," uzsver mediķe.

Norautas ķermeņa daļas veiksmīgai replantācijai vitāli svarīga ir tās pareiza saglabāšana un savlaicīga nogādāšana ārstniecības iestādē, kur ir iespējams to piešūt. Cietušais no Madonas apkārtnes līdz Rīgas Austrumu slimnīcai tika nogādāts divarpus stundu laikā, informē Inguna Potetinova.

Pašlaik pacients vēl atrodas stacionārā, tomēr jau šonedēļ varēs doties mājās. Ārsti prognozē, ka pēc rehabilitācijas perioda plaukstā pamatafunkcijas atjaunosies. Tomēr mediķi ir bažīgi par to, ka šāda veida traumas tikai pieaugs. "Runājot ar pacientiem, kas nonāk Rokas un plastiskas ķirurģijas centrā, mēs varam secināt, ka nereti mājas apstākļos tiek izmantoti instrumenti vai iekārtas, kuras ražotājs ir paredzējis industriālam darbam. Vēl bīstamāk, ka tās tiek pašrocīgi pielāgotas. Rezultātā šāda„modernizācija" beidzas ar smagām traumām vai pat invaliditāti," norāda Tomiševa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!