Foto: Shutterstock

Zema iedzīvotāju uzticība tieslietu sistēmai var novest pie tādām situācijām kā "Brexit", jo tieslietu sistēmai neticoši cilvēki arī mēdz būt pasīvi politiskajos procesos, šodien notikušajā preses konferencē pauda Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretārs Anhels Gurija.

Viņš norādīja, ka ir vairāki veidi kā celt iedzīvotāju ticību tieslietu sistēmai, tostarp, veicinot pieejamību tieslietu sistēmai un uzlabojot tās kvalitāti. Gurija skaidroja, ka viens no veidiem kā uzlabot tieslietu sistēmas darbu ir veicināt tiesnešu specializāciju, lai katram tiesnesim būtu lietas, kurās viņš ir augstākā mērā kompetents. Kā piemēru viņš minēja, ka viņa dzimtajā Meksikā agrāk viens tiesas process varēja ilgt līdz 18 mēnešiem, taču pēc šādas sistēmas ieviešanas šis laika posms samazinājās līdz astoņiem mēnešiem.

Tāpat Gurija aicināja veicināt uzņēmēju izpratni par tiesvedībām, kas saistītas uzņēmējdarbību, kā arī samazināt administratīvo slogu šādiem uzņēmējiem un parastiem cilvēkiem, uzsākot tiesvedību. Taču Gurija norādīja, ka, veicot šādas darbības ir nepieciešams arī apsvērt potenciālās izmaksas valstij.

Gurija arī uzsvēra, ka ir priecīgs apmeklēt Latviju Dziesmu svētku laikā, norādot, ka plāno apmeklēt dažus no svētku pasākumiem.

Jau vēstīts, ka Gurija kopā ar tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču (VL-TB/LNNK) piedalījās OECD, Tieslietu ministrijas un Tiesu administrācijas organizētajā augstākā līmeņa diskusijā "Vienlīdzīga pieeja tiesiskumam". Diskusijas gaitā tika pārrunāta sabiedrības pieejamība tiesiskumam, kā arī tehnoloģiju ietekme tiesiskuma nodrošināšanā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!