Foto: LETA

Šogad Valsts policija saņēmusi vairāku iedzīvotāju iesniegumus, kuri vēlējušies iegādāties lauksaimniecības tehniku sludinājumu portālos, bet kļuvuši par krāpšanas upuriem, informē Valsts policijā.


Laikā no janvāra līdz 20. maijam Valsts policija saņēmusi informācija par vismaz 12 šāda veida krāpšanas gadījumiem, kad lauksaimnieki iegādājušies traktortehniku sludinājuma portālos, taču preci nav saņēmuši. Kurzemē un Vidzemē katrā šogad reģistrēti trīs šāda veida gadījumi, Latgalē – četri, bet Zemgalē - divi krāpšanas gadījumi. Lauksaimniekiem nodarītais kaitējums mērāms vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā.

Valsts policija aicina lauksaimniekus būt piesardzīgiem un pirms samaksāt par izvēlēto preci, pārliecināties par piedāvātās preces eksistenci.

Likumsargi norāda, ka krāpnieki ievieto sludinājumu portālos fotogrāfijas ar attiecīgo lauksaimniecības tehniku un tās tehnisko aprakstu, piedāvājot to iegādāties par izdevīgāku cenu, kas bieži ir zemāka par tirgus cenu. Piesaistot potenciālos pircējus, krāpnieki darījuma laikā ar viņiem sazinās telefoniski vai sarakstoties e-pastā. Savstarpējā komunikācija turpinās līdz brīdim, kad krāpnieki potenciālajam klientam nosūta sagatavotu rēķinu par pirmās iemaksas veikšanu, lai organizētu tālāku preces pārdošanu. Brīdī, kad persona attiecīgo samaksu veikusi, komunikācija beidzas un no krāpnieka un pirktās preces vairs nav ne vēsts.

Tāpat policijas novērojumi liecina, ka šādus sludinājumus ievieto arī krāpnieki, kuri uzdodas par jau eksistējošu un zināmu firmu darbiniekiem, kā arī izmanto līdzīgu konkrēto firmu dīleru e-pasta adreses. Lai neuzķertos uz šiem sludinājumiem, potenciālajiem pircējiem nepieciešams kārtīgi pārliecināties, kā ir uzrakstīts firmas nosaukums un darbinieka e-pasta adrese. Visbiežāk tiek veidoti līdzīgi nosaukumi, vien pamainot kādu burtu vai variējot ar pieturzīmēm e-pasta adresē, tādējādi maldinot un izkrāpjot no pircēja naudu par neeksistējošu traktortehniku.

Likumsargi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neiegādāties preci, kura pirms tam nav redzēta dzīvē. Tāpat arī nevajadzētu veikt avansa maksājuma pārskaitījumu pirms nav pārliecības, ka konkrētā prece tik tiešām atrodas pārdevēja īpašumā un var tikt pārdota.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!