17. decembrī neilgi pēc pulksten 22 Rīgas pašvaldības policisti saņēma izsaukumu Pleskodālē, kur kādā izklaides centrā ievēroti divi aizdomīgi jaunieši. Ziņotājs skaidrojis, ka puiši tur atrodas aptuveni 12 stundas.

Ierodoties notikuma vietā, apsargs policistiem pastāstījis, ka jaunieši vairākas stundas staigājuši pa boulinga centru, tad aizgājuši un atkal atgriezušies. Drīz vien darbinieki pamanījuši šādu puišu rīcību, sākuši apspriesties savā starpā un atklājuši, ka puiši izklaides vietā manīti arī divās iepriekšējās dienās. Vienreiz jaunieši ielīduši izklaides vietas dekorācijā un tur uz mīkstā ieklājuma arī gulējuši.

Sarunas laikā ar pusaudžiem kārtības sargi noskaidrojuši, ka abi pusaudži uz Rīgu atbraukuši no Latgales pirms četrām dienām.

Visu šo laiku viņi staigājuši pa dažādām Rīgas ēstuvēm un izklaides vietām. Abi skaidrojuši, ka pārnakšņojuši vietās, no kurām neesot izdzīti. Uz mājām abi puiši plānojuši braukt nākošajā dienā ar pirmo vilcienu, savukārt pēdējo nakti plānojuši pārlaist turpat dzelzceļa stacijā.

Pusaudžiem nebija ne mobilo tālruņu, ne arī viņi atcerējās vecāku tālruņu numurus, līdz ar to nebija iespējams sazināties ar abu zēnu vecākiem. Datu pārbaudē atklājies, ka abi 16 gadus vecie pusaudži ir izsludināti meklēšanā kā bezvēsts pazudušie.

Jaunieši nogādāti Valsts policijā Nepilngadīgo prevencijas nodaļā turpmāko procesuālo darbību veikšanai.