Viņš norādīja, ka notikušais nelaimes gadījums ir šokējis nozari.

"Pirotehniķi ir šokā. Ne tikai par šādu gadījumu kā tādu, bet arī par to, ka tas noticis ar nozarē jau ilgi darbojušos un pieredzējušu pirotehniķi," teica Zārbergs.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka šis gadījums liecina par klaju drošības un glabāšanas noteikumu pārkāpumu un bezatbildību, pieļaujot, ka mājā, kas uzsprāga, visticamāk, bijušas profesionālās pirotehnikas vienības.

"Šis negadījums liecina, ka šajā mājā uzglabātas gan parastās, gan profesionālās pirotehnikas vienības. Taču uzglabāt mājās profesionālo pirotehniku ir bezatbildīgi. Ir skaidrs, ka mazās pirotehnikas vienības nevar radīt tādu sprādzienu, kura rezultātā sabrūk māja. Privātmājā nekādā gadījumā nedrīkst uzglabāt profesionālās pirotehnikas vienības. To drīkst darīt licencētā noliktavā," uzsvēra Zārbergs.

Jau ziņots, ka ceturtdien kādā dzīvojamā mājā noticis sprādziens, kura rezultātā gājuši bojā pieci cilvēki, tostarp nepilngadīgais, un Latvijā labi pazīstams pirotehnikas speciālists Ilmārs Āboliņš. Ugunsdzēsēji izsaukumu saņēmuši plkst.20.32, jo bija notikusi eksplozija dzīvojamajā mājā un rezultātā pati ēka bija sagruvusi.