Foto: Picjumbo
Kādai sievietei, iespējams, ārzemnieku grupa pēc iepazīšanās sociālajos tīklos izkrāpusi vairāk nekā 300 000 eiro, informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Ance Rozīte.

Šā gada jūlijā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa saņēma informāciju par iespējamu krāpniecību, kas īstenota, izmantojot interneta lietotājas uzticību. Valsts policijā vērsās kāda sieviete, kura likumsargiem pastāstīja, ka, izmantojot populāru sociālo tīklu iepazīšanās vietni, virtuālā vidē sākusi saraksti ar kādu vīrieti, kura nolūks it kā bijis izveidot nopietnas attiecības. Vīrietis uzdevies par ASV pilsoni, kurš atrodoties miera misijā Afganistānā.

Pašā iepazīšanās sākumā bijusi ļoti draudzīga un sirsnīga sarakste, kas ar interneta tulkotāja palīdzību norisinājusies gan latviešu, gan krievu valodā. Ar laiku abas personas turpinājušas saraksti, izmantojot e-pastu un mobilo telefonu saziņas aplikācijas.

Brīdī, kad vīrietis jau iemantojis cietušās sievietes uzticību, kādā sarakstē viņš minējis, ka vēlas doties atvaļinājumā uz Latviju, tikai tam esot zināmi šķēršļi. Vīrietis stāstījis, ka tiek slēgta nodaļa, kurā glabājas viņam piederošās mantas - vairākas koka kastes, kas satur dokumentus, dārglietas, apbalvojumu medaļas un aptuveni 20 miljonus eiro skaidras naudas.

Minētās mantas sarunu biedrs vēlējies nosūtīt sievietei kā viņa uzticības personai, jo citu tuvinieku viņam neesot, taču arī ar to radušies sarežģījumi. Vīrietis minēja, ka mantu pārsūtīšana, izmantojot diplomātisko pakalpojumu pastu, esot ļoti dārga.

Ilgstošas sarakstes rezultātā ar nolūku palīdzēt minētajam vīrietim atrisināt radušos situāciju, sieviete esot veikusi vairākus atsevišķus naudas pārskaitījumus - kopā vairāk nekā 300 000 eiro. Šī rīcība sievietei sagādājusi vilšanos un lielus zaudējumus.

Patlaban Valsts policija veic pārbaudi par minēto gadījumu. Esot pamatotas aizdomas, ka šādu naudas izkrāpšanas shēmu īsteno organizēta personu grupa no ārvalstīm un šādi noziegumi ir veikti ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem sociālajos tīklos iepazīstoties ar svešiniekiem. Tāpat atkārtoti atgādinām, ka nevajadzētu trešajām personām izpaust savus personīgos datus, tādējādi pakļaujot sevi riskam kļūt par krāpšanas upuri.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!