Foto: LETA

Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis jau izvēlējies jauno VP Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku un formālais lēmums par viņa iecelšanu tiks pieņemts pēc svētkiem.

Ķuzis skaidroja, ka pie finiša šajā jautājumā tiks nonākts pēc 4. maija svētkiem. Konkurss minētajā gadījumā netika rīkots un Ķuzis pats bija apzinājis potenciālo kandidātu loku.

"Nebija tā, ka man būtu daudz kandidātu starp kuriem izvēlēties labāko, taču tādi bija un faktiski esmu pieņēmis lēmumu par labu vienam kandidātam, kurš pēc visu formalitāšu nokārtošanas tiks izvirzīts," sacīja Ķuzis.

Policijas priekšnieks pagaidām kandidāta vārdu neatklāja, jo ar viņa izvēlēto kandidātu vēl visas nianses nav pārrunātas. "Tomēr vēlos piebilst, ka visi uzrunātie bija piekrituši ieņemt vakanto amatu, bet es vēlos izvēlēties labāko, lai šajā amatā būtu profesionāls, izglītots un mērķtiecīgs cilvēks," atzina Ķuzis.

Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka amats ir viens no nozīmīgākajiem amatiem VP struktūrā, turklāt šī amata ieņēmējs vienlaikus ir VP priekšnieka vietnieks.

Jau ziņots, ka skandālā par ātruma pārsniegšanu iesaistītais līdzšinējais Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks ģenerālis Guntars Marķitāns no 23. marta devās pensijā.

Marķitānam par ātruma pārsniegšanu piemērots 80 eiro liels naudas sods.

Aprīļa sākumā VP pabeigta dienesta pārbaude saistībā ar TV3 raidījumā "Nekā personīga" parādīto sižetu par to, ka janvārī Marķitāns ar dienesta auto pārkāpis atļauto braukšanas ātrumu, taču pie atbildības nav saukts un policijas darbiniekiem paziņojis, ka šādā veidā esot veicis norīkojuma pārbaudi.

VP Iekšējās kontroles birojs dienesta pārbaudē konstatējis, ka Marķitānam kā reģiona pārvaldes priekšniekam bija tiesības veikt norīkojuma pārbaudi un šādas pārbaudes veikšana viņam nebija jāsaskaņo ar augstāku amatpersonu.

VP gan atzīst, ka Marķitāna veiktā norīkojuma pārbaude nav veikta korekti, jo saskaņā ar VP iekšējiem noteikumiem amatpersonai, kas ir tiesīga veikt šādu pārbaudi, ir aizliegts inscenēt likumpārkāpumus, kas var izraisīt nelaimes gadījumus, turklāt par veiktās pārbaudes rezultātiem jāiesniedz ziņojums augstākai amatpersonai, kas konkrētajā situācijā nav izdarīts.

Līdz ar to Marķitāna rīcībā ir konstatēti VP iekšējo noteikumu, kas nosaka šādu pārbaužu veikšanas kārtību, pārkāpumi, tomēr, ņemot vērā, ka Marķitāns ir atvaļinājies no dienesta, nav pamata lemt jautājumu par amatpersonas disciplinārsodīšanu.

Policijas darbinieku, kas apturējuši Marķitānu, rīcībā VP disciplinārpārkāpumus nav konstatējusi.

Pēc tam, kad par Marķitāna ātruma pārkāpumu ziņoja "Nekā personīga", viņš pieņēma lēmumu par dienesta pamešanu un došanos izdienas pensijā. Marķitāns aģentūrai LETA toreiz atzina, ka ar automašīnu pārkāpis ātrumu, taču lēmums par došanos izdienas pensijā nav saistīts ar šo gadījumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!