Sestdien starp mākoņiem uzspīdēs saule, daudzviet gaidāmi nokrišņi. Priekšpusdienā valsts austrumos turpinās līt, dienas otrajā pusē vairāk nokrišņu būs Rietumlatvijā, dažviet gaidāms stiprs lietus, slapjš sniegs un krusa.

Pastiprināsies dienvidu, dienvidrietumu vējš, tā ātrums brāzmās pēcpusdienā un vakarā valsts rietumu un centrālajā daļā sasniegs 15-19 metru sekundē (m/s), bet pretvēja piekrastē - Kurzemes rietumu un Ziemeļvidzemes piekrastē - vēja brāzmas pieņemsies spēkā līdz 20-25 m/s. Visvairāk vējš plosīsies Liepājā un citviet Kurzemes rietumkrastā.

Valsts austrumu novados vējš būs mierīgāks - sestdienas vakarā un naktī uz svētdienu dienvidvējš brāzmās pastiprināsies līdz 11-16 m/s. Latvijas rietumu un centrālajos novados naktī uz svētdienu vējš sāks rimt.

Gaisa temperatūra sestdien būs +3..+7 grādi.

Rīgā Lāčplēša dienā gaidāmi daži saules stari un neliels īslaicīgs lietus, stiprāki nokrišņi iespējami vakarā. Dienvidu vējš kļūs arvien spēcīgāks, vakarā brāzmās sasniedzot 18 m/s. Gaisa temperatūra svārstīsies ap +5 grādiem.

Laikapstākļus nosaka ciklons, kas pastiprinās Baltijas jūrā. Atmosfēras spiediens pazeminās, Ventspilī tas jau noslīdējis līdz 741 dzīvsudraba staba milimetram jūras līmenī.