Kurzemē gaidāms ilgstošs lietus, kura laikā nokrišņu daudzums sasniegs 15-30 mm.

Mitro augšņu un iepriekšējo dienu lietavu dēļ Kurzemes un Vidzemes upēs strauji paaugstinājies ūdens līmenis. Arī tuvākajās dienās ūdens līmenis upēs turpinās paaugstināties un gaidāma palieņu applūšana, dažviet arī iespējama zemāko vietu applūšana.

Jau ziņots, ka pēdējās trīs diennaktīs Lielajā Juglā pie Zaķumuižas ūdens līmenis kāpis par diviem metriem.

Par 50-80 centimetriem ūdens līmenis paaugstinājies Mazajā Juglā un Ogres upē. Hidrologi prognozē, ka šajā Vidzemes daļā vietām var applūst palienes. Ūdens līmenis pagaidām saglabājas zem septembrī sasniegtā maksimuma.

Zemāko vietu applūšana iespējama arī vietām Kurzemē, kur visās upēs ūdens līmenis šonedēļ cēlies par 0,8-1,8 metriem. Ziemeļkurzemes upēs Rojā un Irbē ūdens līmenis pakāpies augstāk nekā septembrī, taču nepārsniedz pēdējo gadu lielāko pavasara palu atzīmi.

Ūdens līmenis paaugstinājies arī citos Latvijas reģionos, bet lēnāk nekā Kurzemē un Vidzemes dienvidrietumu daļā.

Līdz ar ūdens līmeņa kāpumu iespējams laivot pa upēm, kas ikdienā nav sekmīgi laivojamas. Tostarp Amatā pie Melturiem ūdens līmenis sestdienas rītā pakāpies līdz 122 centimetriem, un virs laivošanai nepieciešamās minimālās 105 centimetru atzīmes ūdens līmenis var saglabāties vairākas dienas.

Ūdens temperatūra Amatā +8,5 grādi, citās upēs +9..+11 grādu.