BITF vadība gaida "ABLV Bank" likvidācijas procesa sākumu, kad būs iespējams veikt pārrunas ar likvidatoriem par termiņiem un līdzekļu pieejamību.

Ņemot vērā esošo situāciju, BITF pārskata savas ieceres 2018. gadā, veicot izmaiņas fonda plānotajā darbībā šogad, kā arī aktīvi strādā pie tā, lai esošā situācija atstātu pēc iespējas mazāku ietekmi uz iesākto projektu gaitu fonda darbības virzienos. BITF veic pārrunas ar realizējamo projektu sadarbības partneriem, lai informētu par esošo situāciju un kopīgi rastu labākos risinājumus.

Pēc situācijas atrisināšanās ar līdzekļu pieejamību BITF definēs savas darbības prioritātes, jauno stratēģiju un modeli.

Šobrīd joprojām LTV skatītāji var skatīt labākās izrādes ciklā "Teātris.zip", studiju gaitas turpina stipendiāti Latvijas Mākslas akadēmijā un Rīgas Stradiņa universitātē, norisinās lekciju cikls par laikmetīgās mākslas vēsturi "No miera baloža līdz jūras briesmonim". 2018. gadā skanēs iestudējumi Latvijas Radioteātrī, raidījumi "Radio Mazā lasītava" un "Книжный вторник". Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un pasniedzēji īstenos iecerētās studiju vizītes, kā arī turpinās virkne citu projektu.