Kalniņš pauda, ka tuvojoties izrādei, tās producents Juris Millers viņam nav piedāvājis parakstīt oficiālu līgumu par Lāčplēša lomas atveidošanu, bet, tajā pašā laikā, biļetes uz izrādi tiekot turpināts tirgot, materiālos minot Kalniņu kā Lāčplēša lomas izpildītāju.

"Diemžēl organizatoru neizdarības dēļ tirdzniecībā laistas biļetes ar neapstiprinātu sastāvu. Pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem vēl šī gada sākumā beidzot sakārtot tiesiskās attiecības ar pasākuma organizatoru esmu spiests publiski paziņot, ka rokoperā "Lāčplēsis" nepiedalīšos," situāciju aprakstīja Kalniņš.

Savukārt Millers sacīja, ka no pasākuma izziņošanas brīža Liepiņš ir izteicis vēlmi nomainīt atsevišķu lomu izpildītājus, tostarp arī galvenās lomas atveidotāju – Kalniņu. "Šādu lēmumu autors pieņēmis ar mērķi, lai panāktu maksimāli labāko sava darba izpildījumu konkrētajā reizē," pauda Millers.

Producents apgalvo, ka, līdz ar izrādes mārketinga kampaņas sākšanu Latvijas Radio ēterā, iepriekš izziņotais Lāčplēša lomas atveidotājs Kalniņš saistībā ar iestudējumu nav ticis minēts nedz reklāmās, nedz arī biļešu tirdzniecības vietās.

Viesnīcā "Hotel Rome" 20. februārī pulksten 14.00 notiks preses konference, kuras laikā tiks paziņots jaunais iestudējuma dalībnieku sastāvs.

Jaunajā iestudējumā rokoperu "Lāčplēsis" skatītājiem pirmo reizi būs iespēja noskatīties un noklausīties pavisam jaunā skanējumā – simfoniskā orķestra izpildījumā, ko papildinās ritma grupa komponista Liepiņa vadībā, solisti un Nācijas kopkoris, kurā būs iespējams dzirdēt teju 1000 dziedātāju no visiem Latvijas novadiem.