Katrs no laureātiem 14. jūnijā ceremonijā Stokholmā saņems miljonu Zviedrijas kronu (101 000 eiro). Ceremonijā piedalīsies arī Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs.

Afganistānas Nacionālais mūzikas institūts pagodināts līdz ar tā dibinātāju Ahmadu Sarmastu, kurš izveidoja šo skolu 2010. gadā.

Institūts, kurā tiek mācīta kā afgāņu, tā Rietumu mūzika, sekmējis arī sieviešu orķestra izveidošanu, kas pērn muzicēja Pasaules Ekonomikas forumā Davosā.

"Mēs uzskatām, ka abi mūsu godalgu saņēmēji, kas pārstāv kontrastējošas pasaules, raksturo "Polar Music Prize" misiju, un tā ir – godināt mūziķus un mūzikas organizācijas, kuru darbs panācis atšķirības cilvēku dzīvēs," sacīja godalgas organizācijas komitejas pārstāve Marī Ledina.

"Grupu "Metallica" mīl un apbrīno miljoniem smagā roka fanu visā pasaulē," viņa piebilda.

Savukārt Sarmasts un afgāņu mūzikas institūts ir strādājis pie tā, lai "bērnu dzīvēs atjaunotu mūzikas prieku un spēku", sacīja Ledina.

"Polar Music Prize" 1989.gadā nodibināja Stīgs Andersons, kurš pazīstams kā zviedru popmūzikas grupas "ABBA" menedžeris. Godalga ik gadu tiek piešķirta diviem laureātiem.

Iepriekšējo gadu laureātu vidū ir Stings, Bobs Dilans un Bjorka.