2018. gada pavasara festivāla "Windstream" koncerti izkārtoti tā, lai atklāšanas koncerts "Leonardam Bernsteinam – 100" un noslēguma koncerts "Mirklim Morikonem un meitenei no Ipanemas" veidotu savienojošu arku stilistiski un žanriski dažādajai festivāla mūzikai.

Par godu Leonarda Bernsteina (Leonard Bernstein) jubilejai 18. martā Lielajā ģildē Orķestris "Rīga" diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā atskaņos virkni komponista darbu, tostarp "Divertismentu" orķestrim, uvertīru "Slava", bet Annijas Putniņas un Mihaila Čuļpajeva dziedājumā izskanēs fragmenti no Bernsteina mūzikliem.

Savukārt 12. aprīlī izskanēs veltījums diviem komponistiem – deviņdesmitgadniekiem. Ennio Morikones (Ennio Morricone) radītā itāļu kinomūzika un Antonio Karlosa Žobima (Antonio Carlos Jobim) brazīliešu bosanova sastapsies dziedātājas Aijas Vītoliņas performancē skatuviskā partnerībā ar orķestri "Rīga" un diriģentu Valdi Butānu.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā 25. martā Rīgas Domā notiks koncerts, kurā līdz ar mūsdienu šveiciešu komponista Tomasa Trahsela (Thomas Trachsel) "Apokaliptiskās simfonijas" atskaņojumu tiks meklēta atbilde uz jautājumu "Kas ir tur, kur nav palicis nekas", savukārt Otrajās Lieldienās kinoteātrī "Splendid Palace" būs iespēja apmeklēt interaktīvu pasākumu bērniem un ģimenēm "Latvijas ainavas skaņās un krāsās".

Lielās Piektdienas vakarā 30. martā Rīgas Sv. Jāņa baznīcu piepildīs slavenais Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēms, kuru diriģēs Jānis Ozols, dziedās jauniešu koris "Maska" un solisti Jolanta Strikaite-Lapiņa, Ieva Parša, Raimonds Bramanis un Rihards Mačanovskis. Orķestris "Rīga" spēlēs versiju, ko simfoniskajam pūtēju orķestrim pārlicis franču komponists Dezirē Dondeine (Désiré Dondeyne).

Uz koncertiem 18. martā, 30. martā un 12. aprīlī biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Ieeja 25. marta koncertā "Apokaliptiskā simfonija" ir ar bezmaksas ielūgumiem (vairāk informācijas orķestra "Rīga" mājaslapā), savukārt 2. aprīlī ieeja ir bez maksas.