BA balvu literatūrā šogad saņems lietuviešu dzejnieks, esejists un tulkotājs Vlads Brazjūns (Vladas Braziūnas) par poētisko ieguldījumu, savos darbos pievēršoties baltiešu pasaules redzējumam un latviešu, lietuviešu un citu valodu lingvistiskajam mantojumam, kā arī tulkojumiem un izciliem starptautiskajiem projektiem mūsdienu dzejas jomā.

Savukārt balvu zinātnē piešķirs zinātniekam, pētniekam un Igaunijas Genoma centra dibinātājam Andresam Metspalu (Andres Metspalu) par novatorisko un plašo ieguldījumu gēnu tehnoloģiju un molekulārās diagnostikas jomā.

Katras balvas apjoms ir 5000 eiro. Balvas pasniegs gadskārtējā BA sesijā, kas norisināsies 9. un 10. novembrī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.

Žūrijā bija deviņi literatūras, mākslas un zinātnes eksperti no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

Līdztekus uzvarētājiem BA balvai šogad bija nominēti:

Literatūrā: Rakstniece Gundega Repše, kura tika nominēta par ideju vēsturisko romānu sērijai "Mēs. Latvija, XX gadsimts"; igauņu rakstniece, tulkotāja, žurnāliste un kritiķe Maimu Berga (Maimu Berg) par īso stāstu krājumu "Hitler in Mustjalas";

Mākslā: Igauņu komponists Merts Matiss Lills (Märt-Matis Lill) nominēts par igauņu mūsdienu oriģināloperu "Into the Fire" (Tulleminek); lietuviešu baletdejotāja Jurgita Droņina (Jurgita Dronina), kura ir viena no augstāk novērtētajām 21.gadsimta sākuma baleta māksliniecēm, nominēta par izcilo sniegumu, uzstājoties visā pasaulē;

Zinātnē: Pētnieks Benedikts Kalnačs nominēts par ieguldījumu baltu literārās kultūras salīdzinājuma studijās un monogrāfiju "20th Century Baltic Drama: Postcolonial Narratives, Decolonial Options"; Lietuvas gastroenterologs Lims Kupčinsks (Limas Kupčinskas) nominēts par aknu un kuņģa-zarnu trakta iekaisīgo un pirmsvēža slimību pētījumiem, jaunu ārstēšanas metožu izstrādi, kā arī ieguldījumu Baltijas valstu sadarbības veicināšanai pētījumu jomā.

BA balva ir dibināta 1994. gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki. Pagājušajā gadā balvu zinātnē saņēma Maija Dambrova no Latvijas par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē. Laureāts BA balvā literatūrā bija lietuviešu dzejnieks, rakstnieks, literatūras kritiķis, dramaturgs un tulkotājs Sigits Parulskis (Sigitas Parulskis). Savukārt balvu mākslā pērn piešķīra Igaunijas izvirzītajam kandidātam – režisoram Kristijonam Vildžūnam (Kristijonas Vildžiūnas).