Lielāks darbaspēka izmaksu pieaugums otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2017. gada attiecīgo laika periodu reģistrēts vien Rumānijā (+15,6%), bet nedaudz mazāks kāpums nekā Latvijā fiksēts Ungārijā (+10,2%), Lietuvā un Horvātijā (abās valstīs +9,8%) un Čehijā (+9,3%). Igaunijā kāpums bija 4,2%.

ES vidējās stundas darbaspēka izmaksas pirmajā ceturksnī gada izteiksmē palielinājās par 2,6%, bet eirozonā pieaugums bija par 2,2%.

Rūpniecībā vidējās stundas darba izmaksas ES otrajā ceturksnī gada salīdzinājumā pieauga par 2,8%, bet eirozonā kāpums bija par 2,2%. Latvijā rūpniecībā stundas darbaspēka izmaksas aprīlī-jūnijā bija par 12% lielākas nekā pirms gada, Lietuvā pieaugums bija 8,6%, bet Igaunijā – 5,3%.

Savukārt būvniecībā ES vidējās darbaspēka izmaksas stundā aprīlī-jūnijā gada izteiksmē palielinājās par 4,1%, bet eirozonā – par 2,7%. Tostarp Latvijā reģistrēts izmaksu palielinājums par 15,5%, Lietuvā – par 12,4%, bet Igaunijā – par 3,7%.

Otrajā ceturksnī darbaspēka stundas izmaksas pakalpojumu nozarē ES bija par 2,7%, bet eirozonā par 2,5% lielākas nekā pirms gada. Latvijā un darbaspēka izmaksas pakalpojumu sektorā aplūkotajā periodā pieauga par 10,4%, bet Igaunijā – par 2,9%.

Darbaspēka uzturēšanas izmaksas veido tēriņi darba algām, prēmijām un piemaksām, kā arī nodokļu un sociālās apdrošināšanas maksājumi.