Viņa norādīja, ka ideja par nepieciešamību bankām informēt VID par fizisko personu kontu apgrozījumu apspriesta jau sen. "Ideja pati par sevi ir ļoti sena – tāda bija jau manā laikā un tā tapa pēc diskusijām ar Lietuvas nodokļu administrāciju, kas gāja līdzīgu ceļu, lai varētu kvalitatīvāk analizēt fizisko personu izdevumu atbilstību ienākumiem," skaidroja Pētersone.

Viņa arī atzīmēja, ka tajā laikā 15 000 eiro bija savādāk vērtējama summa. "Šobrīd šķiet, ka šie 15 000 eiro ir novēloti. Vajadzēja koriģēt uz augstāku summu – tie varētu būt 40 000 eiro vai 50 000 eiro. Šobrīd 15 000 eiro, kas ir 1000 eiro ar astīti, kas legāli atnāk kaut vai tikai par darba algu, ir nesamērojami," atzina Pētersone

Jau vēstīts, ka bankām no šā gada 18. maija ir jāziņo VID par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums gadā pārsniedz 15 000 eiro.

Finanšu ministrijas (FM) izstrādātie noteikumi paredz, ka kredītiestādes un maksājumu pakalpojumu sniedzēji līdz katra gada 1. februārim iesniegs VID informāciju par klientiem, kuru pieprasījuma noguldījuma kontu un maksājumu kontu iepriekšējā gada kopējā debeta vai kredīta apgrozījuma summa vienas kredītiestādes vai maksājumu pakalpojuma sniedzēja ietvaros ir 15 000 eiro vai vairāk.

Tāpat ziņots, ka Pētersone VID ģenerāldirektores amatu ieņēma no 2013. gada 23. oktobra līdz 2016. gada jūnija beigām.