"J.Gierkena" ZS pērn nogalē izbūvēja jaunu fermu, ieguldot vairāk nekā trīs miljonus eiro, no kuriem viens miljons ir Eiropas Savienības atbalsts un divi miljoni eiro bankas "Citadele" finansējums. Jaunizbūvētajā fermā tehnoloģijās ieguldīti 1,2 miljoni eiro.

Puse no saimniecības ganāmpulka – 500 govis – kopš gada sākuma dzīvo jaunajā fermā un otra puse – jau iepriekš izmantotajā fermā.

"Jau laiku strādājot jaunajā fermā, varu apliecināt, ka bija vērts, jo esam samazinājuši piena pašizmaksu par diezgan lielu procentu. Pateicoties tehnoloģijām, esam samazinājuši izmaksas par barību, ir uzlabojusies govju veselība un esam palielinājuši izslaukuma apjomu. Vēlētos arī pārējām govīm, kas atrodas vecajā fermā, nodrošināt tikpat labus turēšanas apstākļus," atzīst zemnieku saimniecības vadītājs Mārtiņš Gierkens.

Jauno fermu, kas, kā atzīmē bankas pārstāve, ir lielākā piena slaukšanas robotu ferma Latvijā, piektdien apmeklēja arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

"Neviltots prieks par tik uzņēmīgiem saimniekiem, kas šajos apstākļos spēj veiksmīgi attīstīt saimniecību – tā ir viena no lielākajām un modernākajām piena fermām Latvijā. Tas ir nozīmīgs ieguldījums ne vien pašai saimniecībai, kura iegādājusies jaunas govju slaukšanas tehnoloģijas, bet arī piena nozarei kopumā, jo uzskatāmi parāda kā attīstās piensaimniecība Latvijā – iet roku rokā ar jaunākajām tehnoloģijām, kļūst aizvien mūsdienīgāka," sacīja Dūklavs.

Savukārt bankas "Citadele valdes locekle Santa Purgaile uzteica Gierkenu ģimenes uzņēmumu par mērķtiecīgu uzņēmuma attīstību. Arī piena slaukšanas tehnoloģijas piegādātāja "Delaval" pārdošanas vadītājs Latvijā Artūrs Kokts uzteica zemnieku saimniecību par tās izaugsmi. "Automatizācija piena lopkopībā ir strauji attīstījusies līdz ar tehnoloģiju izaugsmi pasaulē. Gierkenu uzņēmums ir uzskatāms piemērs Latvijā, kā automatizācija palielina efektivitāti un rentabilitāti. Modernas fermas ievērojami ceļ saimniecību rezultātus, to pierāda pasaules prakse," sacīja Kokts.

"J. Gierkena" ZS fermā strādā vairāk nekā 10 darbinieki. Vasarā darbinieku ir vēl vairāk, jo lopbarību no 1300 hektāru plašas zemes novāc pati saimniecība.