Deviņkārtējais pasaules čempions pagājušā mēneša beigās kritienā guva divkāršu kājas lūzuma. Uz motocikla viņš atgriezās vien šīs nedēļas sākumā, vēlāk sakot, ka centīsies piedalīties Aragonas posmā.

"Sākt no pirmās rindas man ir ļoti svarīgi. Esmu pārbaudījis cik lielu spiedienu varēšu izdarīt sacīkstē," teica Rosi, atklājot, ka otrdien treniņos vēl cietis lielas sāpes, tomēr tagad ar katru dienu tās mazinās.

Kvalifikācijā triumfēja Rosi komandas biedrs "Movistar Yamaha" rindās Maveriks Vinjaless no Spānijas, kamēr otrais palika "Ducati" pārstāvis Horhe Lorenso.

Tikmēr pasaules čempions Marks Markess, kurš pārstāv "Repsol Honda" komandu, pretendēja uz pirmo starta pozīciju, tomēr divas minūtes pirms kvalifikācijas beigām piedzīvoja kritienu, līdz ar to spānim nāksies sacīksti sākt no otrās rindas.

Rosi pārcieta operāciju 1.septembrī, kas bija dienu pēc tam, kad viņš avarēja treniņbraucienos. Itālis izlaida iepriekšējo pasaules čempionāta posmu prestižākajā "MotoGP" klasē, bet kopvērtējumā saglabājis ceturto vietu, par 42 punktiem atpaliekot no vadībā esošajiem Markesa un itāļa Andrea Doviciozo. Līdz sezonas beigām atlikuši vēl pieci etapi.

Rosi šī bija otrā avārija šosezon, jo maijā viņš negadījumā guva krūškurvja un vēdera savainojumus.

Rosi karjeras laikā septiņas reizes kļuvis par "MotoGP" čempionu, iepriekšējo izcīnot 2009.gadā.

Tāpat viņam pa vienam titulam 250 un 125 kubikcentimetru klasēs.